XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  9 X 2011r. „A”

 1. Dziś po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane  ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II – wspierający  edukację  zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 2. Przy wyjściu z kościoła na stolikach znajdują się kartki wypominkowe. Wypominki można składać przy każdej okazji. Prosimy o wyraźne pismo. Dzieci nie biorą kartek wypominkowych tylko starsi i młodzież.
 3. Dziś na Mszę św. o godz. 16.00. przyjdą dzieci z klas II komunijnych z rodzicami. Dzieci przynoszą różaniec do poświęcenia.
 4. Nabożeństwo Różańcowe:

 

 • w niedzielę o godz. 17.00.
 • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 • dla starszych od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej
 • w sobotę różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.

5. W środę o godz. 18.00. Msza św. po Mszy różaniec w intencji Ojczyzny, TV „Trwam” i Radia Maryja. Zapraszamy wiernych szczególnie Rodzinę Radia Maryja.

6. W czwartek 13-go o godz. 18.00. Msza św. wynagradzająca po Mszy św. różaniec i procesja fatimska ze światłami oraz poświęcenie przedmiotów Kultu Bożego. Odpowiedzialna za prowadzenie różańca i przygotowanie procesji Róża M.B. Ostrobramskiej.

7. W przyszłą niedzielę III miesiąca ofiara, którą złożymy na tacę przeznaczona jest na remont organów i spłatę za robociznę bocznego dachu kościoła od strony ulicy Parkowej. Wszystkich Parafian prosimy w miarę możliwości o ofiarność w przyszłą niedzielę.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA 

     26 VI  2011 r. „A”

 1.   Dziś o godz. 17.00. nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną, zapraszamy. W czwartek zakończenie nabożeństw. W czasie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła – w czwartek zakończenie eucharystycznych procesji i błogosławieństwo wianków.

Zakończenie nabożeństw na ul. Skrajnej przy krzyżu dziś o godz. 19.00.

 2.   We wtorek  28 czerwca o godz. 19.00. w salce na plebani spotkanie rodziców uczestników wyjazdu do Trójmiasta.

 3.   W środę 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. z kazaniem o godz. 9.00. i 18.00.

 4. W czwartek, przed  I Piątkiem, po Mszy św. o godz. 9.00. godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu .

 5.   W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. z kazaniem o godz. 9.00. i 18.00.

 6.   W piątek spowiedź pierwszo-piątkowa dla wszystkich od godz. 17.00. – 18.00.

 7.   W I sobotę miesiąca o godz. 9.00. Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Chorych ks. Marcin odwiedzi w  sobotę 2 lipca od godz. 8.00., a ks. Artur w poniedziałek 4 lipca również od godz. 8.00.

 8. W czasie wakacji ( lipiec, sierpień), nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 16.00. a w dzień powszedni Mszy św. o godz. 7.00. rano. Również w czasie wakacji ( lipiec, sierpień), w niedzielę po południu chór będzie nieczynny, ze względu na to, że w niedzielę po południu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. i nie będzie również Pana Organisty.

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

26 VI 2011 r „A”

 

 1.   W środę 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św.:

 • Jeziory – godz. 17.00.

 • Lubinicko – godz. 18.00.

W czwartek zakończenie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 2.   Spowiedź pierwszo-piątkowa:

 • Jeziory – czwartek od godz.  18.30. – spowiedź , Msza św., procesja eucharystyczna na zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i odwiedziny chorych.

 • Lubinicko – piątek od godz. 18.30. – spowiedź , Msza św., procesja eucharystyczna na zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i odwiedziny chorych. 

 • sprzątanie

 • intencje

 • prasa

 Lubinicko – przypominamy, że w czasie wakacji lipiec, sierpień nie ma Mszy św. w środę!

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 ZESŁANIE  DUCHA  ŚWIĘTEGO  –  12 VI 2011 r. „A”

1. Dziś wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą po każdej Mszy św. zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na wyprawki dla biednych dzieci  z naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro 13-go w poniedziałek o godz. 17.30. różaniec fatimski i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 18.00. Msza św. nabożeństwo czerwcowe i procesja fatimska oraz poświęcenie przedmiotów kultu Bożego. Odpowiedzialna za prowadzenie różańca i przygotowanie procesji Róża M B Nieustającej Pomocy.

 3.   Jutro w poniedziałek o godz. 19.00. w naszym kościele rozpocznie się kurs przedmałżeński. Będzie to ostatni kurs w naszym dekanacie przed wakacjami. Wszyscy zainteresowani proszeni są o wzięcie udziału w kursie.

 4. W środę 15 czerwca o godz. 18.00. Ks. Biskup Paweł Socha udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania, ze względu na bierzmowanie nabożeństwo czerwcowe w środę po Mszy św. o godz. 9.00.

5.   Nabożeństwo czerwcowe:

 • w niedzielę o godz. 17.00.

 • od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, z wyjątkiem środy.

 • w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.

 • na ulicy Skrajnej codziennie o godz. 19.00.

 6. W przyszłą III niedzielę miesiąca ofiara, którą złożymy na tacę przeznaczona jest na remont organów i zakup materiałów budowlanych – dachówki i dodatków, na remont pierwszego bocznego dachu kościoła od ulicy Parkowej.

 7. Wszystkich, którzy pragną pogłębienia relacji z Panem Bogiem Ruch Rodzin nazaretańskich zaprasza na rekolekcje w dniach od 2 do 10 lipca w okolicach Zakopanego. Rekolekcje skierowane są do osób dorosłych, rodzin z dziećmi oraz studentów i młodzieży. Szczegóły na plakatach wywieszonych na tablicach ogłoszeń.

8. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy w dniach 9 i 10 lipca na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Zapisy na pielgrzymkę oraz wszelkie informacje u pani Doroty w „Kawiarni Pod Plebanią”.

9. Spotkanie KSM-u w piatek o 19.00.

10. Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00 na Orliku.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 ZESŁANIE  DUCHA  ŚWIĘTEGO  –  12 VI 2011 r. „A”

1. Nabożeństwo czerwcowe bez zmian:

 • W niedzielę po Mszy św.
 • W dzień powszedni o godz. 19.00.

 2. W środę 15 czerwca w kościele parafialnym o godz. 18.00. Ks. Biskup Paweł Socha udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania.

 3.   Jutro w poniedziałek o godz. 19.00. w naszym kościele rozpocznie się kurs przedmałżeński. Będzie to ostatni kurs w naszym dekanacie przed wakacjami. Wszyscy zainteresowani proszeni są o wzięcie udziału w kursie.

 4.   W czwartek 23 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu dzieci z klas III obchodzić będą I rocznicę Komunii świętej.

Msza święta:

 • w Jeziorach o godz. 11.00.
 • w Lubinicku o godz. 9.00.
 • po Mszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy.

 • dziewczynki rocznicowe, komunijne i młodsze prosimy o sypanie kwiatków w czasie procesji.
 • rodziców dzieci rocznicowych prosimy o posprzątanie kościoła i przygotowanie procesji na Boże Ciało.
 • spowiedź dla dzieci rocznicowych, rodziców i wiernych w środę od godz. 19.00. – Jeziory            18.30. – Lubinicko

 6. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy w dniach 9 i 10 lipca na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Zapisy na pielgrzymkę oraz wszelkie informacje u pani Doroty w „Kawiarni Pod Plebanią”.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE  –  5 VI 2011 r. „A”

 1.   Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 2.   Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa:

 • W niedzielę o godz. 17.00.

 • od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

 • w soboty po Mszy św. o godz. 9.00.

 • na ulicy Skrajnej codziennie pod krzyżem o godz. 19.00.

 3.   W środę o godz. 17.30. nabożeństwo różańcowe a o godz. 18.00.Msza św. w intencji Ojczyzny, TV „Trwam” i Radia Maryja. Zapraszamy wiernych szczególnie Rodzinę Radia Maryja.

4. W sobotę 11 czerwca w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na godzinę 20.30 na czuwanie modlitewne.

5. Rocznicę I Komunii dzieci z klas III obchodzić będą w przyszłą niedzielę 12 czerwca o godz. 10.30. Próba dzieci rocznicowych w piątek 10 czerwca o godz. 16.30. w kościele. Obecność obowiązkowa.

 6. Międzyparafialny chór „ Adoramus”, mający siedzibę przy naszej Parafii przed rokiem uczestniczył w obchodach 100-leciach Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Matki Bożej we Friesoythe – Niemcy. W tym roku w dniach 11 12 czerwca z rewizytą w Świebodzinie gościć będzie chór Parafii z Friesoythe. Punktem kulminacyjnym wizyty będzie Msza św. koncelebrowana w naszym kościele o godz. 10.30. w niedzielę 12 czerwca. Na Mszy św. będą śpiewać wspólnie : chór z Friesoythe i „ Adoramus”. Przed Mszą św. o godz. 10.00. chór z Niemiec da 25 minutowy koncert. Na koncert i Mszę św. wszystkich wiernych zapraszają ks. Proboszcz i Zarząd Chóru „Adoramus”.

 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 20.30. zapraszamy na czuwanie modlitewne do naszego kościoła.

 8. 12 czerwca w niedzielę wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą po każdej Mszy św. zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na wyprawki dla dzieci  z naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 9. 13 czerwca w poniedziałek o godz. 19.00. w naszym kościele rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Jest to ostatni kurs w dekanacie przed wakacjami. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

 10. Wszystkich, którzy pragną pogłębienia relacji z Panem Bogiem Ruch Rodzin nazaretańskich zaprasza na rekolekcje w dniach od 2 do 10 lipca w okolicach Zakopanego. Rekolekcje skierowane są do osób dorosłych, rodzin z dziećmi oraz studentów i młodzieży. Szczegóły na plakatach wywieszonych na tablicach ogłoszeń.

 11. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy w dniach 9 i 10 lipca na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Zapisy na pielgrzymkę oraz wszelkie informacje u pani Doroty w „Kawiarni Pod Plebanią”.

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE 

  5 VI 2011 r. „A”

 

 1.   Dziś po Mszach św. przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 2.   Nabożeństwo czerwcowe bez zmian :

 • w niedzielę po Mszy św.

 • w dzień powszedni o godz. 19.00.

 3.   W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prosimy o przystrojenie świątyni zielenią.

 4. 13 czerwca w poniedziałek o godz. 19.00. w kościele parafialnym rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Jest to ostatni kurs w dekanacie przed wakacjami. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

 • intencje

 • sprzątanie

 • prasa

 • zmiana tajemnic różańcowych

 

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  29 V 2011 r. „A”

 1.   Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 17.00.

 • W tygodniu nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej, we wtorek zakończenie.

 • nabożeństwo majowe na ulicy Skrajnej przy krzyżu codziennie o godz. 19.00.

 2. Apele Jasnogórskie:

Odbywają się codziennie o godz. 21.00. Kościół jest otwierany  kwadrans przed rozpoczęciem apelu. We wtorek ostatni apel.

 3. Od środy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa:

 • w dzień powszedni po Mszy św. wieczornej

 • w soboty po Mszy św. o godz. 9.00.

 • w niedzielę o godz. 17.00.

 4.   W środę ( pierwsza miesiąca), o godz. 18.00. Msza św. ku czci   M.B. Nieustającej Pomocy. Przed Mszą można składać intencje – prośby lub podziękowania, które będą czytane i w intencji  których zostanie sprawowana Msza św. Te same intencje będziemy polecać po Mszy św. w Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5.   W czwartek po Mszy św. o godz. 9.00. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, po południu o godz. 18.00. Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy wiernych szczególnie Przyjaciół Paradyża.

 6.   W I Piątek o godz. 9.00. i 18.00. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 7.   Spowiedź pierwszo-piątkowa 

w czwartek od 17.00. – 18.00. – dla dzieci i młodzieży

    w piątek od 17.00. – 18.00. dla starszych.

 8.   W I sobotę miesiąca o godz. 9.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 9.   Chorych z naszej Parafii ksiądz Marcin odwiedzi wyjątkowo w czwartek od godz. 8.00., natomiast ksiądz Artur tak jak zawsze w sobotę od godz. 8.00.

 10.         Zapraszamy młodzież na wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży nad Lednicę. Wyjazd z naszej Parafii 4 czerwca w sobotę o godz. 8.00. z parkingu przy Domu Kultury. Koszt 35zł, zapisy w zakrystii u księży.

 11. Pierwsza Komunia w naszej Parafii odbędzie się w przyszłą   niedzielę 5 czerwca o godz. 10.30. Prosimy aby w tym dniu Parafianie korzystali w innych godzinach ze Mszy św. Godzina 10.30. przeznaczona jest, dla dzieci pierwszokomunijnych rodziców, chrzestnych oraz zaproszonych  gości. Ze względu na I Komunię Msza św. 5 czerwca o godz. 12.00. jest przesunięta na godz. 12.30.

 12. Rocznicę I Komunii dzieci z klas III obchodzić będą w niedzielę 12 czerwca o godz. 10.30. Próba dzieci rocznicowych w piątek 10 czerwca o godz. 16.30. w kościele. Obecność obowiązkowa.

13. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 14. Międzyparafialny chór „ Adoramus”, mający siedzibę przy naszej Parafii przed rokiem uczestniczył w obchodach 100-leciach Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Matki Bożej we Friesoythe – Niemcy. W tym roku w dniach 11 12 czerwca z rewizytą w Świebodzinie gościć będzie chór Parafii z Friesoythe. Punktem kulminacyjnym wizyty będzie Msza św. koncelebrowana w naszym kościele o godz. 10.30. w niedzielę 12 czerwca. Na Mszy św. będą śpiewać wspólnie : chór z Friesoythe i „ Adoramus”. Przed Mszą św. o godz. 10.00. chór z Niemiec da 25 minutowy koncert. Na koncert i Mszę św. wszystkich wiernych zapraszają ks. Proboszcz i Zarząd Chóru „Adoramus”. Rewizytę chóru z Niemiec umożliwili sponsorzy: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i Burmistrz Świebodzina.

 15. 13 czerwca w poniedziałek o godz. 19.00. w naszym kościele rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Jest to ostatni kurs w dekanacie przed wakacjami. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

 16. Wszystkich, którzy pragną pogłębienia relacji z Panem Bogiem Ruch Rodzin nazaretańskich zaprasza na rekolekcje w dniach od 2 do 10 lipca w okolicach Zakopanego. Rekolekcje skierowane są do osób dorosłych, rodzin z dziećmi oraz studentów i młodzieży. Szczegóły na plakatach wywieszonych na tablicach ogłoszeń.

 17. Dziś po Mszy św. młodzież z KSM rozprowadzać będzie płyty – Christus Vincit i Zaszum nam Polsko. Na płytach utwory o tematyce religijnej i patriotycznej. Cena płyty 25zł

Ofiara ze sprzedaży płyt przeznaczona jest na budowę domu dla osób i rodzin bezdomnych.

18. Spotkanie KSM-u we wtorek o 19.00 i piątek o 19.30 

19. Zbiórka ministrantów w czwartek o 16.00, a lektorów w piątek o 16.30.

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  29 V 2011 r. „A

 

 1. Nabożeństwo majowe bez zmian, we wtorek zakończenie.

 2. Od środy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa:

 • w niedzielę i święta po Mszy św.

 • w dzień powszedni o godz. 19.00.

 3. Spowiedź pierwszo-piątkowa:

 • Jeziory – czwartek – godz. 18.30. – spowiedź Msza św. odwiedziny chorych – w czasie spowiedzi nabożeństwo czerwcowe.

 • Lubinicko – piątek – godz. 18.30 – spowiedź Msza św. odwiedziny chorych – w czasie spowiedzi nabożeństwo czerwcowe.

 4.   W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 5.   W przyszłą niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 6.   13 czerwca w poniedziałek o godz. 19.00. w kościele parafialnym rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Jest to ostatni kurs w dekanacie przed wakacjami. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

 

 

 OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

 V NIEDZIELA WIELKANOCNA  22 V 2011 r. „A”

 1.   Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 17.00.

 • W tygodniu nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej, z wyjątkiem czwartku i piątku. W czwartek i piątek nabożeństwo majowe, wyjątkowo o godz. 17.30.

 • w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.

 • nabożeństwo majowe na ulicy Skrajnej przy krzyżu codziennie o godz. 19.00.

 2. Apele Jasnogórskie:

Odbywają się codziennie o godz. 21.00. Kościół jest otwierany  kwadrans przed rozpoczęciem apelu.

 3.   Zapraszamy młodzież na wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży nad Lednicę. Wyjazd z naszej Parafii 4 czerwca o godz. 8.00. z parkingu przy Domu Kultury. Koszt 35zł, zapisy w zakrystii u księży.

 4. Pierwsza Komunia w naszej Parafii odbędzie się w   niedzielę 5 czerwca o godz. 10.30. Prosimy aby w tym dniu Parafianie korzystali w innych godzinach Mszy św. Godzina 10.30. przeznaczona jest, dla dzieci pierwszokomunijnych rodziców, chrzestnych oraz zaproszonych  gości. Ze względu na I Komunię Msza św. 5 czerwca o godz. 12.00. jest przesunięta na godz. 12.30.

5. Próba scholi młodzieżowej w środę o 17.00

6. Zbiórka ministrantów w piatek. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00

7. Spotkanie KSM-u w piątek o 19.00

8. Spotkanie dzieci z ERM-u w sobotę o 11.00.

 

 

 

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  15 V 2011 r. „A”

 1.   Dziś  o godz. 15.15   spotkanie z dziećmi komunijnymi  i rodzicami w salkach na plebani. Prosimy o punktualność.                                        

 2. Dziś o godz. 15.00 w Paradyżu w Seminarium Duchownym odbędzie się koncert organowy Profesora Gedymina Grubby – Seminarium zaprasza. Wstęp wolny.

 3. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę ze Świebodzina na Jasną Górę od 1 do 12 sierpnia. Spotkanie informacyjno organizacyjne przed pielgrzymką z dekanatu Świebodzin w poniedziałek 16 maja rozpocznie się Mszą św. wieczorną w kościele Św. Michała Archanioła w Świebodzinie. Koszt pielgrzymki 110zł, plus autobus 40zł.

 4.   Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 17.00.

 • W tygodniu nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.

 • w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.

 • nabożeństwo majowe na ulicy Skrajnej przy krzyżu codziennie o godz. 19.00.

 5. Apele Jasnogórskie:

Odbywają się codziennie o godz. 21.00. Kościół jest otwierany  kwadrans przed rozpoczęciem apelu.

 6.   Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 19.00.

7.   Zbiórka ministrantów w sobotę w salce na plebani o godz. 10.00.

8.   Spotkanie dla rodziców ministrantów chętnych na wyjazd wakacyjny do Trójmiasta w sobotę o godz. 19.00. w salce na plebani.

 9.   Zapraszamy młodzież na wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży nad Lednicę. Wyjazd z naszej Parafii 4 czerwca o godz. 8.00. z parkingu przy Domu Kultury. Koszt 35zł, zapisy w zakrystii u księży.

 

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  15 V 2011 r. „A”

 1.   Nabożeństwo Majowe:

 • w niedzielę i święta po Mszy św.

 • w dni powszednie o godz. 18.00. – Jeziory

 • w dni powszednie o godz. 19.00. – Lubinicko – w środę o godz. 18.30.

 2.    I Komunia  w Lubinicku w przyszłą niedzielę 22 maja o godz. 11.00.

 3.   Lubinicko – ze względu na peregrynację Obrazu w Dekanacie, w maju w środę nabożeństwo majowe będzie o godz. 18.30. a Msza św. o godz. 19.00.

 4.   Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę ze Świebodzina na Jasną Górę od 1 do 12 sierpnia. Spotkanie informacyjno organizacyjne przed pielgrzymką z dekanatu Świebodzin w poniedziałek 16 maja rozpocznie się Mszą św. wieczorną w kościele Św. Michała Archanioła w Świebodzinie. Koszt pielgrzymki 110zł, plus autobus 40zł.

 5.   Zapraszamy młodzież na wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży nad Lednicę. Wyjazd z naszej Parafii 4 czerwca o godz. 8.00. z parkingu przy Domu Kultury. Koszt 35zł, zapisy w zakrystii u księży.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8 V 2011 r. „A”

 1.   Dziś o godz. 16.00. Msza św. na pożegnanie Obrazu Nawiedzenia – serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy. Po Mszy św. odprowadzimy Obraz w procesji do Parafii Św. Michała Archanioła.

 2.   Nabożeństwo majowe dziś o godz. 21.00. połączone z Apelem Jasnogórskim

 • W tygodniu nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.

 • w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.

 • nabożeństwo majowe na ulicy Skrajnej przy krzyżu codziennie o godz. 19.00.

 3. Apele Jasnogórskie:

Odbywają się codziennie o godz. 21.00. Kościół jest otwierany  kwadrans przed rozpoczęciem apelu.

 4. W środę o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, o 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny, TV „Trvam” i Radia Maryja. Zapraszamy wiernych szczególnie Rodzinę Radia Maryja.

 5. W piątek  13 maja o godz. 17.30. różaniec fatimski i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 18.00. Msza św., nabożeństwo majowe i procesja fatimska oraz poświecenie przedmiotów Kultu Bożego. Odpowiedzialna za prowadzenie różańca i przygotowanie procesji Róża Św. Józefa.

 6. W przyszłą niedzielę  o godz. 15.15      spotkanie z dziećmi komunijnymi  i rodzicami w salkach na plebanii. Prosimy o punktualność.                                        

 7. W przyszłą III niedzielę miesiąca ofiara, którą złożymy na tacę przeznaczona jest na remont organów i zakup materiałów budowlanych – dachówki i dodatków, na remont pierwszego bocznego dachu kościoła od ulicy Parkowej.

8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii.

9. Spotkanie KSM-u w piątek o godz. 19.00.

 

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA  08 V 2011 r. „A”

 

 1.   Nabożeństwo Majowe:

 • w niedzielę i święta po Mszy św.
 • w dni powszednie o godz. 18.00. – Jeziory
 • w dni powszednie o godz. 19.00. – Lubinicko – w środę o godz. 18.30.

 2.   I Komunia w Jeziorach w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. z tego względu Msza św. w Lubinicku 15 maja o godz. 9.00.

 3.    I Komunia  w Lubinicku  22 maja o godz. 11.00.

 4.   Lubinicko – ze względu na peregrynację Obrazu w Dekanacie, w maju w środę nabożeństwo majowe będzie o godz. 18.30. a Msza św. o godz. 19.00.

 • intencje
 • sprzątanie
 • prasa

GŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA

  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO  1 V 2011 „A”

 

 1.   Dziś o godz. 17.00. nabożeństwo majowe, a o godz. 20.00. czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim.

 2.  3 Maja we wtorek obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski – Patronki naszego Kościoła i Parafii. Uroczysta Msza św. Odpustowa o godz. 12.00. nie będzie w tym dniu, tak jak zawsze, Mszy św. o godz. 16.00., pozostałe Msze św. tak jak w każdą Niedzielę. Zachęcamy Parafian i wiernych naszego miasta, aby przez udział w uroczystościach 3 Maja, dali świadectwo swoich religijnych i patriotycznych postaw. W dniu 3 Maja prosimy o wywieszenie flag narodowych.

 3. Nabożeństwo majowe:

 • w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00. natomiast od środy do niedzieli czyli podczas peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego o godz. 21.00. – połączone z Apelem Jasnogórskim.

4. Apele Jasnogórskie codziennie w maju o godz. 21.00. z wyjątkiem dnia dzisiejszego – dziś o godz. 20.00.

Kościół na Apel otwierany jest kwadrans przed jego rozpoczęciem.

 5. W środę kancelaria parafialna ze względu na przygotowanie do peregrynacji w naszej parafii –  nie będzie czynna !

 6. W tym tygodniu chorych z sakramentami św. odwiedzimy:

 • ks. Marcin – w piątek  od godz. 11.30.
 • ks. Artur – w sobotę od godz. 10.00. 

7. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania ze wszystkich roczników: II i III klas gimnazjum i I ponadgimnazjalnych 5, 6, 7, maja ( środa, czwartek, piątek). Spotkania rozpoczną się Mszą św. i nauką o godz. 20.00. Bardzo proszę o obecność.

 8.   Dziś – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie o godz. 18.00. Msza św. Odpustowa, na którą serdecznie zaprasza kapłanów i wiernych naszej Parafii proboszcz ks. Zygmunt Zimnawoda.

 9.   6 maja w piątek o godz. 19.00. również w parafii Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

10. Wyjazd ministrantów do Paradyża na pielgrzymkę w sobotę o godz. 9.15 (parking przy Netto)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 NIEDZIELA  MIŁOŚIERDZIA  BOŻEGO

 1V2011 „A”

 

 1.   Nabożeństwo majowe:

a/ w niedzielę, wtorek, czwartek, piątek – po Mszy św.

b/ w poniedziałek, środę, sobotę:

     w Jeziorach o godz. 18.00.

      w Lubinicku o godz. 19.00.

 • Jeziory – 3 Maja we wtorek o godz. 10.30. Msza św. Odpustowa w intencji Parafian z Jezior. Po mszy św. nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna. 
 • Lubinicko – 3 Maja ze względu na odpust w Jeziorach, Msza św. w Lubinicku będzie o godz. 9.00.

 2.   W tym tygodniu odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi:

 • w Jeziorach – w czwartek od godz. 17.00.
 • w Lubinicku – w piątek od godz. 18.30.

 3.   6 maja w piątek o godz. 19.00. w parafii Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

 4.   I Komunia w Jeziorach 15 maja o godz. 10.30. z tego względu Msza św. w Lubinicku 15 maja o godz. 9.00.

 

O

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 24 IV 2011 r. „A”

 1.   W I Dzień Świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

 2.   Ofiara z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 3.   Przy wyjściu z kościoła do nabycia świąteczny numer „Niedzieli” „ Gościa Niedzielnego”

 4.   Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół na święta, za posprzątanie, przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu, Procesji Rezurekcyjnej.

 5.   W przyszłą niedzielę o godz. 17.00. nabożeństwo majowe, a o godz. 20.00. czuwanie dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II zakończone Apelem Jasnogórskim.

 6.   Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu złożyła jeszcze Róża Matki Boskiej Ostrobramskiej – 190 zł, – Bóg zapłać!  Bóg zapłać również za ofiary indywidualne składane na kwiaty do Bożego Grobu.

 7.   W przyszłą niedzielę – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie o godz. 18.00. Msza św. Odpustowa, na którą serdecznie zaprasza kapłanów i wiernych naszej Parafii proboszcz ks. Zygmunt Zimnawoda.

 8.   6 maja w piątek o godz. 19.00. również w parafii Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

 9. Spotkanie KSM-u w środę o 19.00

10. Zbiórka ministrantów we wtorek o 18.30

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 I  DZIEŃ  ŚWIĄT – 24 IV 2011 r. „A”

 1.   Jurto Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

  2.   Ofiara z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 3.   Przy wyjściu z kościoła do nabycia świąteczny numer „Niedzieli” „ Gościa Niedzielnego”

 4.   Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół na święta, za posprzątanie, przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu, Procesji Rezurekcyjnej. ( zeszyt !).

 5.   W przyszłą niedzielę po Mszy św. nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych.

 Jeziory – 3 Maja we wtorek o godz. 10.30. Msza św. Odpustowa w intencji Parafian z Jezior. Po mszy św. nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna.

 Lubinicko – 3 Maja ze względu na odpust w Jeziorach, Msza św. w Lubinicku będzie o godz. 9.00.

 6 maja w piątek o godz. 19.00. w parafii Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

 • prasa, intencje, sprzątanie, zapowiedzi – Jeziory ( drugie).

 intencje

GŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  NIEDZIELA  PALMOWA  17IV2011 r. „A”

 

 1.   Dziś po Mszy św. przy wyjściu z kościoła u wolontariuszy z Parafialnego Zespołu Caritas do nabycia wykonane przez nich koszyczki na święconkę z wikliny papierowej. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone częściowo na zakupienie żywności do paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z naszej Parafii, oraz na dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci z tych rodzin.

 2.   Chorych, którzy pragnęliby skorzystać ze spowiedzi i komunii przed świętami, prosimy zgłaszać po Mszy św. do wtorku włącznie. Odwiedzimy tych chorych w środę od godz. 10.00.

 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 18.30. w salce na plebanii, kl. III gimnazjum we wtorek o 18.30 i II gimnazjum w środę o 18.30. Obecność obowiązkowa.

 4.   Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu złożyli:

 • Róża MB Anielskiej – 210 zł,

 • Róża Świętego Józefa – 200 zł,

 • Róża M.B. Częstochowskiej 100 zł,

 • Róża MB Nieustającej Pomocy – 100 zł,

 • Czciciele Adoracji Najśw. Serca Pana Jezusa – 80 zł,

 • Bóg zapłać również za ofiary indywidualne składane na kwiaty do Bożego Grobu.

5. Zbiórka kandydatów we wtorek o godz. 17.00. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 18.30.

6. Triduum Paschalne

Wielki Czwartek – g. 19.00

Wielki Piątek – g. 19.00

Wigilia Paschalna – g. 20.00

Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00. ul. Skrajna g. 11.30 Lubogóra g. 12.00

 

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

  NIEDZIELA  PALMOWA  17IV2011 r. „A”

 

 1.   Dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców Lubinicka na Drogę Krzyżową przez naszą miejscowość. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 18.30.

 2.   Po Mszy św. Gorzkie Żale.

 3. W środę w Lubinicku nie będzie  Mszy św. ze względu na spowiedź w dekanacie.

 4.   Chorych, którzy pragnęliby skorzystać ze spowiedzi i komunii przed świętami, prosimy zgłaszać po Mszy św. w zakrystii. Odwiedzimy tych chorych we wtorek od godz. 19.00.

 5.   Triduum Paschalne:

Lubinicko

Wielki Czwartek – g. 17.00

Wielki Piątek – g. 19.00

Wielka Sobota – g. 19.00

Jeziory

Wielki Czwartek – g. 17.00

Wielki Piątek – g. 17.30

Wielka Sobota – g. 17.30

 • intencje

 • sprzątanie

 • prasa do nabycia jeszcze tylko dziś paschaliki w cenie 5zł,

 • zapowiedzi – Jeziory (2)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  10 IV 2011 r. „A”

 1. Dziś o godz. 15.15.spotkanie z dziećmi komunijnymi i rodzicami w salce na plebanii.

 2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – godz. 17.00.

 3. W środę 13-go o godz. 17.30. nabożeństwo różańcowe, a o godz. 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny, TV „Trwam” i Radia Maryja. Po Mszy św. nabożeństwo do pięciu Braci Męczenników z Międzyrzecza i poświęcenie pamiątek religijnych.

 4. W piątek droga krzyżowa:

 • dla dzieci  o godz. 17.00.
 • dla starszych  po Mszy św. wieczornej.

 5. Zbiórka kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 16.30. a ministrantów w sobotę o godz. 1230 w salce na plebani.

 6. W przyszłą Niedzielę „Palmową” zamiast kazania czytana jest Męka Pańska – na Mszach św. poświęcenie palm.

 7. W przyszłą niedzielę III miesiąca ofiara, którą złożymy na tacę przeznaczona jest na remont organów i remont bocznego dachu kościoła od strony ulicy Parkowej. Wszystkich Parafian prosimy w miarę możliwości o ofiarność w przyszłą niedzielę.

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

10 IV 2011 r. „A”

 

1.   Po Mszy św. Gorzkie żale.

 2.   Droga Krzyżowa w piątek:

 • Jeziory – godz. 17.00.

 • Lubinicko – godz. 19.00

 3.   Lubinicko

 • w środę nie będzie Mszy św. ze względu na spowiedź w dekanacie.

 • W Niedzielę Palmową 17 kwietnia zapraszamy wszystkich mieszkańców Lubinicka na Drogę Krzyżową przez naszą miejscowość. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 18.30.

 • do nabycia świąteczne paschaliki w cenie – 5 zł.

 • intencje

 • sprzątanie

 • prasa

 • Zapowiedzi – Jeziory !..

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

3 KWIETNIA 2011 r. 

1.   Rekolekcje: plan bardzo prosty! (prowadzą księża Pallotyni z Międzyrzecza)

 • Poniedziałek, wtorek, środa – godz. 9.00. i 18.00. Msza św. z nauką dla starszych.

 • W poniedziałek i wtorek pół godziny przed Mszą św. o godz. 9.00. i 18.00. nabożeństwa.

 • Środa jest dniem spowiedzi:  

–   od godz. 8.00. do 10.00.

–   od 16.00. do końca.

 • Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicach ogłoszeń.

 • Ofiara w środę na zakończenie rekolekcji przeznaczona jest na dokończenie budowy sanktuarium I Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

 • W środę ze względu na rekolekcje kancelaria nie będzie czynna.

 • W poniedziałek, wtorek i środę rekolekcje ma również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego.

 • Dziś Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – godz. 17.00. – Zapraszamy.  

 2.   W środę  o godz. 18.00 Msza św. ku czci M.B. Nieustającej Pomocy. Przed Mszą św. można składać intencje-prośby lub podziękowania, które będą czytane i w intencji których zostanie sprawowana Msza św.

3. W czwartek o godz. 18.00. Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy wiernych szczególnie przyjaciół Paradyża.

 4. Droga krzyżowa w piątek:

 • o godz. 17.00. dla dzieci

 • po Mszy św. wieczornej dla starszych

5. Spotkanie kandydatów na ministrantów w piatek o 16.30 w kościele.

6. Spotkanie KSM-u w piatek o 19.15 na plebanii.

7. Zbiórka ministrantów starszych i lektorów w sobotę o 9.45. Pozostali ministanci o godz. 10.30 (zajęcia sportowe) 

8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.15. spotkanie z dziećmi komunijnymi  i rodzicami w salce na plebani. Prosimy o punktualność.

9.  17 kwietnia w Niedzielę Palmową jak co roku ulicami naszego miasta wyruszy Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00. w kościele Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa przejdzie następującymi ulicami: Sulechowską, Kolejową, Głogowską, Kilińskiego, Kościelną i Pl. Jana Pawła II. Zakończenie Drogi Krzyżowej w kościele św. Michała Archanioła około godz. 18.00. Drogę Krzyżową w tym roku organizuje i poprowadzi parafia Miłosierdzia Bożego. Ze względu na Drogę Krzyżową w dniu 17 kwietnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. jak również Gorzkich Żali, które będziemy śpiewać podczas Drogi Krzyżowej. Na Drogę Krzyżową prosimy o zabranie ze sobą książeczek do nabożeństwa i różańców. Zachęcamy wiernych naszej Parafii do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Niech będzie to dzień solidarności wierzących katolików. Przyjdźmy jak najliczniej na Drogę Krzyżową 17 kwietnia i pomóżmy dźwigać krzyż Chrystusowi.   

10. Zachęcamy do nabycia Paschalików Wielkanocnych w cenie 5 zł. Ofiara będzie przeznaczona przez Caritas  na pomoc dzieciom.

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

3 IV 2011 r. „A”

 1.   Po Mszy św. Gorzkie Żale

 2.   Droga Krzyżowa w piątek:

 • Jeziory –  godz. 18.00.

 • Lubinicko –  godz. 19.00.

 3. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Paschaliki Wielkanocne cena: 5 zł.

4. Droga Krzyżowa przez naszą miejscowość odbędzie się w Niedzielę Palmową 17 kwietnia o godz. 18.30

5. W środę nie będzie mszy św. o godz. 18.30

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 9 kwietnia o 13.30 w kościele.

 • intencje

 • sprzątanie

 • prasa

 • zapowiedzi – Lubinicko

 • zmiana tajemnic różańcowych

GŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

NA III  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

27 MARCA 2011 r. „A”

 

1.    Dziś o godz. 15.15  w salkach na plebanii spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami. Prosimy o punktualność.

 2.    Dziś o godz. 17.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. 

 3.    W środę, czwartek i piątek ze względu na rekolekcje szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 1 – nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. Starszych prosimy aby w tych dniach korzystali ze Mszy św. o godz. 18.00.– ponieważ kościół do południa będzie zajęty przez dzieci.

 4.    W środę ze względu na rekolekcje dla dzieci kancelaria parafialna nie będzie czynna.

 5.     W piątek Droga krzyżowa:

 • o godz. 17.00. dla dzieci

 • po Mszy św. wieczornej dla starszych

 6.    W sobotę od godz. 8.30. odwiedzimy chorych z sakramentami św. Również w sobotę o godz. 9.00. Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakrammentu bierzmowania z klas 2 gimnazjum a o godz. 11.00 z klas I ponadgimnazjalnych w salce na plebanii. Prosimy o obowiazkowość.

8.    W przyszłą niedzielę na Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla starszych. Rekolekcje potrwają przez poniedziałek, wtorek i środę. Środa jest dniem spowiedzi.

9. Spotkanie ministrantów w sobotę w kościele o godz. 15.00

10. Spotkanie KSM-u w piątek o godz. 19.00 w salce na plebanii.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

27 III 2011 r. „A”

 

 

 1.    Po Mszy św. Gorzkie Żale

 2. W tym tygodniu  – 30 marca, 31 marca i 1 kwietnia – tj. w środę, czwartek, piątek

 rozpoczynamy na filiach rekolekcje wielkopostne. Przeczytać plan – kartka

 3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 • intencje – są wolne w czasie rekolekcji.

 • sprzątanie

 • prasa

 • zapowiedzi – Lubinicko

ENIA  DUSZPASTERSKIE NA

 II  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

20 MARCA 2011 R.

 1.    Dziś o godz. 17.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym  Zapraszamy.

 2.     W piątek Droga krzyżowa:

 • o godz. 17.00. dla dzieci

 • po Mszy św. wieczornej dla starszych

 3.    W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msza święta z kazaniem o godz. 9.00. i 18.00. 

 4.    Spotkanie ministrantów w piątek o godz. 16.00. w salce na plebanii.

 5.    W przyszłą niedzielę o godz. 15.15  w salkach na plebanii spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami. Prosimy o punktualność.

 

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

NA II  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

20 marca 2011 r.

 

 1.    Po Mszy św. Gorzkie Żale

 2.    W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msza św.

 • Jeziory –  godz. 17.00. – po Mszy droga krzyżowa.

 • Lubinicko –  godz. 18.00. – po Mszy droga krzyżowa.

 3.  W przyszłym tygodniu  – 30 marca, 31 marca i 1 kwietnia – tj. w środę, czwartek, piątek

 rozpoczynamy na filiach rekolekcje wielkopostne. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

 • intencje

 • sprzątanie

 • prasa

 • zapowiedzi – Lubinicko

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA I  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU – 13 marca 2011 r.

 1.    Dziś 13-go o godz. 17.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i nabożeństwo do pięciu Braci Męczenników, oraz zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy wiernych szczególnie Żywy Różaniec.

 2.    Dziś o godz. 15.15  w salkach na plebanii spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami. Prosimy o punktualność.

 3.    Dziś  o godz. 18.00. rozpoczyna się kurs przedmałżeński w Parafii Św. Michała. Wszyscy zainteresowani proszeni są o wzięcie udziału w kursie.

 4.    W środę o godz. 18.00. Msza św. w intencji Róży Świętego Józefa. W tym dniu Róża obchodzi swoje święto.

 5.    Droga krzyżowa w tym tygodniu:

 • dla dzieci w piątek o godz. 17.00.

 • dla starszych w piątek po Mszy św. wieczornej.

 6.    W sobotę spotkanie ministrantów o godz. 10.00. w salce na plebanii.

7. W piatek o 19.00 spotkanie KSM-u w salce na plebanii.

 8.    Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym,  w przyszłą  niedzielę o godz. 17.00. zapraszamy. Ofiara zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszamy wiernych.

 9.    W przyszłą niedzielę III miesiąca ofiara, którą złożymy na tacę przeznaczona jest na remont organów i remont bocznego dachu kościoła od strony ulicy Parkowej. Wszystkich Parafian prosimy w miarę możliwości o ofiarność w przyszłą niedzielę.

 

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 I  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  13 III 2011 r. „A”

 1.    Gorzkie Żale po Mszy św.

 2.   Droga Krzyżowa:

 • Jeziory – piątek godz. 17.00.

 • Lubinicko – piątek godz. 18.30.

 3. Dziś  o godz. 18.00. rozpoczyna się kurs przedmałżeński w Parafii Św. Michała w Świebodzinie Wszyscy zainteresowani proszeni są o wzięcie udziału w kursie.

 • intencje

 • sprzątanie

 • prasa

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 IX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  6 III 2011 r. „A”

 

 1.    W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z kazaniem i posypaniem głów popiołem o godz. 7.00. 9.00. 17.00. i 18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły – trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta oraz powstrzymanie się od alkoholu.

W środę o godz. 17.00. Msza św. w intencji Ojczyzny TV „Trwam” i Radia Maryja.

2. Droga krzyżowa w tym tygodniu:

 • dla dzieci w piątek o godz. 17.00.

 • dla starszych w piątek po Mszy św. wieczornej.

 3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym,  w przyszłą  niedzielę o godz. 17.00. zapraszamy. Ofiara zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Podczas Gorzkich Żali zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy wiernych szczególnie Żywy Różaniec. 

 4. W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami w salkach na  plebani.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00. rozpoczyna się kurs przedmałżeński w Parafii Św. Michała. Wszyscy zainteresowani proszeni są o wzięcie udziału w kursie.

 6. Przypominamy, że od 1 marca Msza św. wieczorna w dzień powszedni jest już odprawiana o godz. 18.00.

 7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00, kandydatów o godz. 10.45.

8. Spotkanie KSM-u w piątek o godz. 17.00.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – FILIE

 IX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  6 III 2011 r. „A”

 

 1.  W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post.

Msza święta:

Jeziory – godz. 17.00.

Lubinicko – godz. 18.30.

 W tym dniu obowiązuje post ścisły – trzy posiłki bezmięsne, a w tym jeden do syta, oraz powstrzymanie się od alkoholu.

 2.  Droga krzyżowa:

Jeziory – piątek – godz. 17.00.

Lubinicko – piątek – godz. 17.30.

 3.  Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św.

 4.  W przyszłą niedzielę o godz. 18.00. rozpoczyna się kurs przedmałżeński w Parafii Św. Michała. Wszyscy zainteresowani proszeni są o wzięcie udziału w kursie.

OSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 VIII  NIEDZIELA ZWYKŁA    27 II 2011 r. „A”

 1.    Jak zapowiadaliśmy w ostatnią niedzielę dziś po Mszy św. przy wyjściu z kościoła wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać do puszek ofiary, które zostaną przeznaczone na zakup żywności i leków dla potrzebujących. Za wszystkie ofiary PZC składa serdeczne Bóg zapłać.

 2.    W środę ( pierwsza miesiąca), o godz. 18.00. Msza św. ku czci M.B. Nieustającej Pomocy. Przed Mszą można składać intencje – prośby lub podziękowania, które będą czytane i w intencji  których zostanie sprawowana Msza św. Te same intencje będziemy polecać po Mszy św. w Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

 3.    W czwartek po Mszy św. o godz. 9.00. godzinna adoracja Najśw. Sakramentu a o godz. 18.00. Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy Przyjaciół Paradyża.

 4.     Spowiedź pierwszo-piątkowa:

 • w czwartek – godz. 17.00. -18.00. – dla dzieci

 • w piątek – godz. 17.00. -18.00. – dla młodzieży i starszych

 5. W piątek o godz. 9.00. i 18.00. Msza św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

 6. W sobotę od godz. 8.30. odwiedzimy chorych z Sakramentami św.

 7. Również w sobotę o godz. 9.00. Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryji Panny.

 8. Przypominamy, że od od wtorku 1 marca Msza św. w dzień powszedni będzie już odprawiana o godz. 18.00.

 9. 13 marca w niedzielę o godz. 18.00. w Parafii Świętego Michała Archanioła w Świebodzinie rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 14.00. w salce na plebani.

11. Spotkanie KSM-u w piąteko godz.: 19.00 na plebani.

 Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia nauki i pracy.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 VIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  27 I 2011 r „A”

 1.   W tym tygodniu spowiedź pierwszo-piątkowa :

 • Jeziory – czwartek – godz. 18.30. spowiedź, Msza św. odwiedziny chorych.

 • Lubinicko – piątek – godz. 18.30. spowiedź, Msza św. odwiedziny chorych.

2.   W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 3. 13 marca w niedzielę o godz. 18.00. w Parafii Świętego Michała Archanioła w Świebodzinie rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

 

 • intencje

 • sprzątanie

 • prasa

VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  20 II 2011 r. „A”

 1. Dziś o godz. 15.15 w salkach na plebani spotkanie z dziećmi komunijnymi i rodzicami. Prosimy o punktualność.

 2. W poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na Mszę św. o godz. 17.00. a po Mszy św. na spotkanie w salce na plebani.

 3. W czwartek młodzież z Zespołu Muzycznego zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  13 II 2011 r. „A”

 1.    Dziś po Mszy św. odpowiadając na apel ks. Bp. Stefana przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na utrzymanie hospicjów w naszej diecezji.

 2.    Dziś o godz. 17.00. nabożeństwo różańcowe i nabożeństwo ku czci Pięciu Braci Męczenników z Międzyrzecza Patronów naszej diecezji. W czasie nabożeństwa poświęcenie przedmiotów kultu Bożego i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy Róże Żywego Różańca.

 3.    W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00. przyjdzie młodzież z klas I ponadgimnazjalnych, oraz z klas III i II gimnazjalnych, przygotowująca się do Bierzmowania, po Mszy spotkanie w kościele. Na Mszę św. i spotkanie zapraszamy również animatorów grup.

 4.    W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 w salkach na plebani spotkanie z dziećmi komunijnymi i rodzicami. Prosimy o punktualność.

 5.    W przyszłą niedzielę III miesiąca ofiara, którą złożymy na tacę przeznaczona jest na remont organów i remont bocznego dachu kościoła od strony ulicy Parkowej. Wszystkich Parafian prosimy w miarę możliwości o ofiarność w przyszłą niedzielę.

 6. Spotkanie KSM-u w piątek o godz.: 18.30

7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz.: 10.00

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 V  NIEDZIELA  ZWYKŁA  6 II 2011 r. „A”

 

1.    W środę o godz. 16.30. nabożeństwo, a o godz. 17.00. Msza św. w intencji Ojczyzny, TV „Trwam” i Radia Maryja. Zapraszamy wiernych szczególnie Rodzinę Radia Maryja.

 2.    W przyszłą niedzielę 13 lutego –  o godz. 17.00.  nabożeństwo różańcowe i nabożeństwo ku czci Pięciu Braci Męczenników z Międzyrzecza Patronów naszej diecezji. W czasie nabożeństwa poświęcenie przedmiotów kultu Bożego i zmiana tajemnic różańcowych.

 3. Zapraszamy do nabycia lutowego numeru naszej gazetki parafialnej.

4. Wyjazd młodzieży z Zespołu Muzycznego do Szklarskiej Poręby w czwartek ogodz.: 7.00. 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  30 I  2011 r. „A”

 1.   W środę 2-go lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – M.B. Gromnicznej.

Msze św. z kazaniem o godz. 9.00. i 17.00.

W czasie Mszy św. poświęcenie gromnic. Bardzo prosimy o zabezpieczenie świec przed kapaniem wosku.

 • W środę ( pierwsza miesiąca), przed Mszą św. o godz.17.00. można składać intencje – prośby lub podziękowania, które będą czytane i w intencji  których zostanie sprawowana Msza św. Te same intencje będziemy polecać po Mszy św. w Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

 2.   W czwartek po Mszy św. o godz. 9.00. godzinna adoracja Najśw. Sakramentu, a po południu o godz. 17.00. Msza św. i nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy wiernych szczególnie Przyjaciół Paradyża.

 3.   W tym tygodniu spowiedź pierwszo-piątkowa:

 • w czwartek – godz. 16.00. -17.00. – dla dzieci
 • w piątek – godz. 16.00. -17.00. – dla młodzieży i starszych

 4. W piątek o godz. 9.00. i 17.00. Msza św. i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z racji I Piątku

 5. W sobotę o godz. 9.00. Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryji Panny.

 6. Również w sobotę od godz. 8.30. odwiedzimy chorych z naszej Parafii z Sakramentami św.

 7.   4 lutego w piątek o godz. 19.00.rozpoczyna się kurs przedmałżeński w Parafii  Miłosierdzia Bożego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

 8. Dziękujemy za przyjęcie podczas wizyty kolędowej, za życzliwość i złożone ofiary. Bóg zapłać!

9. Wszystkim solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych Błogosławieństwa Bożego i opiekipatronów. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego wypoczynku.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  30 I 2011 r. „A”

 1.   W środę 2-go lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – M.B. Gromnicznej.

Msze św.:

Jeziory  – godz.17.00.

Lubinicko – godz. 18.00.

W czasie Mszy św. poświęcenie gromnic. Bardzo prosimy o zabezpieczenie świec przed kapaniem wosku.

 2.   W tym tygodniu  spowiedź pierwszo-piątkowa:

 • Jeziory – czwartek godz. 17.30. spowiedź, po spowiedzi Msza św. po Mszy św. odwiedziny chorych.
 • Lubinicko – piątek godz. 17.30. spowiedź, Msza św. odwiedziny chorych.

 3.   4 lutego w piątek o godz. 19.00.rozpoczyna się kurs przedmałżeński w Parafii  Miłosierdzia Bożego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

 4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych

 • intencje
 • sprzątanie
 • prasa

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 III NIEDZIELA ZWYKŁA

23 I 2011 r. „A”

 

 1. Dziś  na Mszę św. o godz. 16.00. przyjdą dzieci komunijne ze świecami komunijnymi do poświęcenia. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi w kościele.

 2.   Dziś  o godz. 17.25. w naszym kościele wystąpi chór między – parafialny „Adoramus” z koncertem kolęd – zapraszamy.

 3.    Jutro w poniedziałek 24 stycznia o godz. 9.00.Msza św. w intencji Sybiraków a po Mszy św. spotkanie opłatkowe na plebani. Zapraszamy wszystkich Sybiraków ze Świebodzina i okolic.

 4.   4 lutego w piątek o godz. 19.00.rozpoczyna się kurs przedmałżeński w Parafii  Miłosierdzia Bożego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w kursie.

5. W piątek 24 stycznia o 17.30 w salce na plebanii spotkanie kandydatów przygotowującychsię do sakramentu  bierzmowania z klas I ponadgimnazjalonych.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

 

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 II TYDZIEŃ ZWYKŁY

16 I 2011 r. „A”

 1.   W sobotę o godz. 9.00. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Bp. Wilhelma Pluty w rocznicę śmierci.

 2.   W sobotę o godz. 10.00.zbiórka ministrantów w salce na plebani.

 3. W sobotę kancelaria parafialna wyjątkowo nie będzie czynna.

 4. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00. przyjdą dzieci komunijne ze świecami komunijnymi do poświęcenia. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi w kościele.

 5.   W przyszłą niedzielę  o godz. 17.25. w naszym kościele chór „ Adoramus” wystąpi z koncertem kolęd – zapraszamy.

 6.    24 stycznia w poniedziałek o godz. 9.00.Msza św. w intencji Sybiraków a po Mszy św. spotkanie opłatkowe na plebani. Zapraszamy wszystkich Sybiraków ze Świebodzina i okolic.

 

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 NIEDZIELA  CHRZTU  PANA  JEZUSA 9 I 2011 r. „A”

 1.   Dziś o godz. 15.15 spotkanie z dziećmi komunijnymi i rodzicami w salkach na plebani. Prosimy o punktualność.

 2.   W środę o godz. 16.30. różaniec, a o godz. 17.00. Msza św. w intencji Ojczyzny. TV „Trwam” i Radia Maryja. Zapraszamy wszystkich szczególnie Rodzinę Radia Maryja.

 3.   W czwartek 13-go o godz. 17.00. Msza św. i  nabożeństwo ku czci Pięciu Braci Męczenników z Międzyrzecza. W czasie nabożeństwa poświęcenie pamiątek-przedmiotów kultu Bożego. Przed Mszą o godz. 16.30. nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo i Mszę św. Żywy Różaniec.

 W przyszłą niedzielę III miesiąca ofiara, którą złożymy na tacę przeznaczona jest na remont organów i remont bocznego dachu kościoła od strony ulicy Parkowej. Wszystkich Parafian prosimy w miarę możliwości o ofiarność w przyszłą niedzielę.

 5.   23 stycznia w niedzielę o godz. 17.25  w naszym kościele wystąpi chór „Adoramus” z koncertem kolęd – serdecznie zapraszamy.

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 II  NIEDZIELA  PO  NARODZENIU  PAŃSKIM  02 I 2011 r. „A”

 1.   W środę ( pierwsza miesiąca ), o godz. 17.00. Msza św. ku czci M.B. Nieustającej Pomocy. Przed Mszą św. można składać intencje – prośby lub podziękowania, które będą czytane i w intencji których zostanie sprawowana Msza św. Te same intencje będziemy polecać po Mszy św. w Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

 2.   W czwartek  6 stycznia  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Ofiara z tego dnia przeznaczona jest na misje.

 Post scriptum

Wodę święconą ze względów higienicznych i estetycznych nalewamy do słoików, a nie do butelek.

 Kredę i kadzidło w małych woreczkach, przygotowanych przez ministrantów będzie można nabyć przy wyjściu z kościoła, składając ofiarę, która przeznaczona będzie na działalność dziecięcych grup parafialnych.

O godz. 17.00 w kościele współczesne jasełka w wykonaniu młodzieży z KSM-u.

 3. W piątek o godz. 9.00. i 17.00. Msza św. i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 4. W piątek również spowiedź pierwszo-piątkowa dla wszystkich o godz. 16.00. do 17.00.

 5. W sobotę od godz. 8.15 odwiedzimy chorych z sakramentami św. Również w sobotę o godz. 9.00. Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP

 6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Msza św. w intencji Seniorów działających w Klubie Seniora przy Świebodzińskim Domu Kultury. Zapraszamy Seniorów z naszego miasta i okolic.

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 1515 spotkanie dzieci komunijnych i rodziców w salkach na plebani. Prosimy o punktualność.

 8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pana Jezusa. Kończy się w kościele okres Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 IV  NIEDZIELA  ADWENTU – 19 XII 2010 r. „A”

 1. Dziś o godz. 15.15 spotkanie z dziećmi komunijnymi i rodzicami w salkach na plebanii. Prosimy o punktualność.

 2. W tym tygodniu ze spowiedzi św. przed świętami można skorzystać o stałych godzinach. Informacja na ten temat wywieszona jest zawsze na tablicach ogłoszeń. Dodatkowo w tym tygodniu będziemy spowiadali w środę i czwartek od godz. 8.00. do 9.00. i od 16.00. do 17.00.

 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy Żywy Różaniec – wszystkie Róże Różańcowe na wieczór wigilijny do salki na plebanii. Także o 18.00 spotkanie opłatkowe dla ministrantów.

 4. Roraty od poniedziałku do środy o godz. 17.00. W środę zakończenie. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.

 5.   W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterki  o godz. 22.00. i 24.00. W wigilię zachęcamy Parafian do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce.

 6. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

 7.   W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi, i Józefa. Ofiara przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

 8.   Po Mszy św. w zakrystii są do nabycia jeszcze opłatki wigilijne i świece „Caritas”,

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 IV  NIEDZIELA  ADWENTU  19 XII 2010 r. „A”

 

1.   W piątek Wigilia Bożego Narodzenia Msza św.-Pasterki. 

 • Jeziory – godz. 22.00.

 • Lubinicko – godz. 24.00.

 W Wigilię zachęcamy Parafian do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce.

 2. W pierwszym i drugim dniu świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

 3. Jeszcze tylko dzisiaj do nabycia opłatki wigilijne i świece „Caritas”

 4. Lubinicko – w środę w dzień powszedni w grudniu i w styczniu nie będzie Mszy św. ze względu na spowiedź w dekanacie i kolędę. 

Zaraz po świętach kolęda:

 • w Lubinicku – 27 i 28 grudnia w poniedziałek i we wtorek od godz. 14.00.

 • w Jeziorach – 27 i 28 grudnia w poniedziałek i we wtorek od godz. 14.00.

 

 • intencje

 • sprzątanie

 • prasa

  

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 III  NIEDZIELA  ADWENTU  12 XII 2010 r. „A

 1. Dziś na Mszę św. o godz. 16.00. przyjdą dzieci komunijne z rodzicami oraz z znakami religijnymi do poświęcenia.

 2. Jutro w poniedziałek 13 grudnia o godz. 17,00. Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego. Zapraszamy.

3. Chorych, którzy pragnęliby przed świętami skorzystać ze spowiedzi i komunii św. prosimy zgłaszać po Mszy św. Odwiedzimy tych chorych we wtorek od godz. 9.00.

4. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. zapraszamy szczególnie dzieci.

5. W piątek o godz. 15.00. spotkanie dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych , w salce na plebani.

 6. W przyszłą niedzielę III miesiąca ofiara, którą złożymy na tacę przeznaczona jest na remont organów i remont bocznego dachu kościoła od strony ulicy Parkowej. Wszystkich Parafian prosimy w miarę możliwości o ofiarność w przyszłą niedzielę.

7. Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii (po Mszach św.)  Ofiara z opłatków przeznaczona jest na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego. Do nabycia również świece wigilijne     „Caritas” w cenie 5 zł. małe, duże – 12.zł.

8. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru naszej parafialnej gazetki .ofiara dobrowolna.

9. Są do nabycia kalendarze o błogosławionej Karolinie Kózkównej koszt 15zł. Część dochodów przeznaczona jest na funkcjonowanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej Parafii.

 

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 III  NIEDZIELA  ADWENTU  12 XII 2010 r. „A”

 1. Do nabycia opłatki wigilijne i małe świece „Caritas” – cena świec 5zł. Duże świece w cenie 12zł.

2.  Lubinicko – w środę w dzień powszedni do końca grudnia i w styczniu nie będzie Mszy św. ze względu na spowiedź w dekanacie i kolędę.

 3.  Pragniemy poinformować Parafian, że w tym roku w czasie Adwentu nie będzie w naszej Parafii rekolekcji adwentowych, ponieważ w październiku były misje święte. Natomiast spowiedź będzie przed świętami:

 • Jeziory – 17 grudnia ( piątek), godz. 17.30.

 • Lubinicko – 17 grudnia ( piątek), godz. 18.30.

 4.  Chorych, którzy pragnęliby przed świętami skorzystać ze spowiedzi i komunii św. prosimy zgłaszać po Mszy św. do piątku włącznie. Odwiedzimy tych chorych w piątek po spowiedzi.

 5.  W sobotę 18 grudnia na godz. 16.00. do domu weselnego na wieczór wigilijny wszystkich Parafian z Lubinicka zaprasza Rada Sołecka na czele z panią Sołtys i księdzem proboszczem.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

CHRYSTUSA  KRÓLA  21 XI 2010 „C”

1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Na Mszach św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można nabyć przez cały Adwent w zakrystii po Mszach św. Ofiara z opłatków przeznaczona jest na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego. Bardzo prosimy aby opłatki nabywały osoby starsze. Od przyszłej niedzieli i przez cały Adwent będzie można również nabyć świece Caritas – małe w cenie 5zł. i duże w cenie 12zł.

2. W poniedziałek w dzień św. Cecylii Patronki muzyki kościelnej o godz. 17.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji międzyparafialnego chóru „ Adoramus”, chórzystów i ich rodzin, jak również za zmarłych chórzystów – Danutę Kozłowską, Zofię Trojanowską, Jerzego Szwaluka. Na Msz św. serdecznie zapraszamy,

 

 

3. W piątek spotkanie dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych o godz. 15.00. w salce na plebanii.

4. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 17.00. w salce na plebanii.

5. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00. w Parafii Św. Michała rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszyscy zainteresowani zobowiązani są do wzięcia udziału w kursie.

6. Zapraszamy w przyszłą niedzielę 28 listopada na Mszę św. o godz. 16.00. rodziców naszych ministrantów i lektorów. Msza św. będzie odprawiona w intencji ministrantów, lektorów i ich rodzin. Po Mszy św. zapraszamy na słodki poczęstunek do kawiarni pod plebanią.

 

7. Róża Matki Boskiej Ostrobramskiej złożyła ofiarę 200 zł, na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy również do nabycia kalendarzy o bł. Karolinie Kózkównie, cena 15zł. Część dochodów ze sprzedaży przeznaczona jest na funkcjonowanie oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej Parafii.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – FILIE

 

CHRYSTUSA  KRÓLA  21XI 2010 „C”

1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Na Mszach św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można nabyć przez cały Adwent w zakrystii po Mszach św. Ofiara z opłatków przeznaczona jest na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego. Bardzo prosimy aby opłatki nabywały osoby starsze. Od przyszłej niedzieli i przez cały Adwent będzie można również nabyć świece Caritas – małe w cenie 5zł. i duże w cenie 12zł.

2. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00. w Parafii Św. Michała rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszyscy zainteresowani zobowiązani są do wzięcia udziału w kursie.

3. Lubinicko – W środę po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.